لینک دانلود فایل{پیشینه تحقیق و مبانی نظری امید به زندگی 35 صفحه}

پیشینه تحقیق و مبانی نظری امید به زندگی 35 صفحه|42084046|pm|فصل دوم پایان نامه امید به زندگی,مبانی نظری امید به زندگی,پیشینه تحقیق امید به زندگی,پیشینه داخلی امید به زندگی,پیشینه خارجی امید به زندگی,پیشینه پژوهش امید به زندگی,پیشینه نظری امید به زندگی,ادبیات نظری امید به زندگی,چارچوب نظری امید به زندگی
نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان پیشینه تحقیق و مبانی نظری امید به زندگی 35 صفحه آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق امید به زندگی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات35حجم159/687 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق امید به زندگی در ایران و جهان را در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می دهد.

اميد به زندگي يكي از معيارهاي اساسي تعيين سطح كيفيت زندگي در جوامع امروزي محسوب می‌شود به‌طوری‌که هر چه طول عمر مردم كشوري بيشتر باشد، آن جامعه را پیشرفته‌تر می‌دانند. بيشترين اميد به زندگي مربوط به كشور ژاپن است كه متوسط سن مردم آن به بيش از 80 سال می‌رسد و بعدازآن كشورهايي مثل سنگاپور، استراليا و كانادا با تفاوت بسيار نزديكي باهم قرار دارند و كمترين ميزان اميد به زندگي مربوط به كشورهايي مثل افغانستان و زيمبابوه با متوسط سن كمتر از 40 سال است.


اسناد تاريخي مربوط به صدها سال پيش نشان می‌دهند متوسط طول عمر برخي افراد در آن زمان، كمتر از 30 سال بوده است حال‌آنکه در جوامع كنوني اين عدد به بيش از 85 سال براي كشورهاي پيشرفته می‌رسد. در كشور ايران سن اميد به زندگي براي مردان 70 و براي زنان حدود 73 سال است. تعریف‌های گوناگوني در رابطه با اميد به زندگي وجود دارد اما به‌طور خلاصه می‌توان گفت اميد به زندگي متوسط سال‌هایی است كه فرد انتظار دارد، زندگي كند. پيشرفت علم درزمینه‌هاي مختلف صنعتي، كشاورزي و پزشكي در چند دهه اخير نقش بسيار مؤثری در ارتقاي سطح كيفيت زندگي و به دنبال آن افزايش طول عمر انسان‌ها ايفا كرده است. اين پیشرفت‌ها باعث شده تا متوسط تعداد سال‌هایی كه فرد انتظار دارد زندگي كند.


غلامی، پاشا و سودانی (1388) در پژوهش خود که باهدف بررسی اثربخشی معنا درمانی به شیوه گروهی بر افزایش امید به زندگی و سلامت عمومی بیماران دختر نوجوان تالاسمی ماژور شهر اهواز انجام دادند. از بین 110 نفر بیمار 46 نفر که پایین‌ترین نمره در آزمون سلامت عمومی و پایین‌ترین نمره در آزمون امید به زندگی میلر را به دست آوردند را به‌صورت تصادفی در دو گروه 23 نفری گروه آزمایش و گواه جایگزین کردند؛ که گروه آزمایشی طی 10 جلسه یک‌ساعته فنون معنا درمانی آموزش داده شد که بعد از یک ماه آزمون پیگیری انجام داده شد که نشان داد آموزش معنا درمانی باعث افزایش امید به زندگی و سلامت عمومی بیماران تالاسمی‌شده است.


فهرست مطالب

تعریف نظری امید به زندگیتعریف عملیاتی امید به زندگیفصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش امید به زندگی

امید به زندگی 4
2-4-1 مفهوم امید به زندگی 4
2-4-2 نظریه ابعاد امید: 6
2-4-3 نظریه امید: 7
2-4-3-1 نظریه سرسختی: 10
2-4-3-2 نظریه شادمانی: 11
2-4-3-3 نظریه خوش‌بینی: 11
2-4-4 رویکردهای امید به زندگی 12
2-4-4-1 رویکرد روان‌شناختی امید به زندگی: 12
2-4-4-2 رویکرد جامعه‌شناختی: 14
2-4-4-3 رویکرد زیستی اجتماعی: 16

يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"


مطالب دیگر:
📖یون📖ترانزيستور 📖انواع پودر هاي جوشكاري📖پيچيدگي جوشكاري شده📖تیر ورق📖جوش📖جوشكاري زير آب📖جوشكاري زير پودري📖جوشكاري ليزري📖جوشكاري📖سطوح انتقال گرده جوش به فلز پايه📖علائم استاندارد براي جوشكاري📖خصوصي سازي📖ضرورتهاي محيطي خصوصي سازي📖مدرنيته و تاثير آن بر دينداري و معنويت با تكيه بر شهرهاي اسلامي📖اهرم📖ايمني ماشين آلات📖بازيافت خودروهاي فرسوده📖برق خودرو📖پمپ دورانی📖پیستون📖تراکتور📖جک هیدرولیک📖خودرو📖راهبرد مقابله با چالش‌هاي صنعت خودرو