لینک دانلود فایل{امید به زندگی در روانشناسی و ابعاد و نظریه های امید}

امید به زندگی در روانشناسی و ابعاد و نظریه های امید|42084051|pm|ابعاد امید,نظریه های امید,نظریه های امید به زندگی,رویکردهای امید به زندگی,رویکرد روانشناختی امید به زندگی,رویکرد جامعه شناختی امید به زندگی,رویکرد زیستی اجتماعی امید به زندگی
نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان امید به زندگی در روانشناسی و ابعاد و نظریه های امید آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

هدف از این تحقیق امید به زندگی در روانشناسی و بررسی ابعاد و نظریه های امید می باشد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات30حجم158/225 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
هدف از این تحقیق امید به زندگی در روانشناسی و بررسی ابعاد و نظریه های امید می باشد.

امید به زندگی یک شاخص آماری است که نشان می‌دهد متوسط طول عمر در یک جامعه چقدر است یا به عبارت دیگر هر عضوی از آن جامعه چند سال می‌تواند توقع حیات داشته باشد. هر چه شاخص‌های بهداشتی و همچنین درمانی بهبود یابد امید به زندگی افزایش خواهد یافت و از این رو این شاخص یکی از شاخص‌های سنجش پیشرفت و یا عقب ماندگی کشورهاست. امید زندگی زنان در همه جوامع چند سال (در کل جهان چهار و نیم سال) بیشتر از مردان است.[۱]


امید را سازه‌ای بسیار نزدیک اما متفاوت از خوش‌بینی داشته‌اند. ریک اسنایدر، امید را سازه‌ای با دو مؤلفه معرفی می‌کند که عبارت‌اند از:
الف: توانایی طراحی گذرگاه‌هایی به‌سوی هدف‌های مطلوب به‌رغم موانع موجود
ب: کارگزار انگیزش برای استفاده از این گذرگاه‌ها


در این دیدگاه امید هنگامی مؤثر و لازم است که اولاً هدف از ارزشمندی برخوردار بوده باشد و ثانیاً احتمال دستیابی به هدف در میان‌مدت موجود بوده و موانع چالشی موجود، لاینحل نباشند. به‌این‌ترتیب درجایی که فرد دررسیدن به هدف مطمئن است امید غیرضروری است چراکه در این صورت یا مانعی وجود ندارد و یا احتمال به‌یقین مبدل شده است و در این شرایط فرد عملاً ناامید قلمداد می‌گردد (چانگ ، 2000).آنچه در این نظریه به‌وضوح پیداست، فاکتورهای اطمینان و احتمال هستند که سبب می‌گردند عنصر امید نقش مؤثر یا نا مؤثری را ایفا نموده و یا آنکه فرد قائل به اطمینان و یا احتمال، ناامید و امیدوار تلقی می‌گردد.

نظریه اسنایدر در باب فرآیند تجربه امید در موقعیتی خاص بیان داشته که اگر هدف ارزشمند باشد، رفتار هدفمند و امیدبخش برای رسیدن به آن از همراهی سه عامل، تعیین خواهد شد:
1 ـ میزانی که به هدف ارزش داده می‌شود.
2 ـ نقطه‌نظرها در مورد گذرگاه‌های معطوف به هدف و انتظارات موجود از میان تأثیر آن‌ها در دستیابی به هدف.
3 ـ تفکرات در مورد منابع فردی و اینکه فرد در عبور از گذرگاه‌ها تا چه اندازه نقش مؤثر ایفا می‌کند (چانگ ، 2000).

گروه اسنایدر معتقد است امید در دوران نوزادی، کودکی و نوجوانی رشد کرده و همگام با کسب مهارت‌های هر دوره فرد قادر می‌گردد هر یک از دو مؤلفه‌ی سازه‌ی امید را در خود متجلی سازد؛ مثلاً در پایان سال اول زندگی، کسب مهارت اشاره کردن به کودک این امکان را می‌نهد که هدف‌های خود را نشان دهد و این خود مقدمه‌ای است برای نزدیک شدن به دو مؤلفه اول سازه و در پایان سال دوم می‌آموزد فعالیت‌های هدفمندی را برای پی گیری گذرگاه‌های منتهی به هدف انجام دهد. پس در این مسیر رویارویی با موانع، در نظر گرفتن راه‌های دیگر و اجرای آن‌هاست که منجر به شکل‌گیری هسته‌ی تکوین امید می‌شود. از سه تا شش‌سالگی با کسب مهارت‌های زبان و تفکر شهودی و قدرت پیش‌بینی امور روزمره کودک امکان رشد بیشتر در طراحی گذرگاه‌های امید را خواهد یافت. نوجوانی با کسب مهارت خواندن و تفکر منطقی به برنامه‌ریزی‌های پیچیده در راستای اهداف ارزشمند پرداخته و به اقدام در یک بافت اجتماعی با در نظر گرفتن خواسته‌های دیگران چون والدین، آموزگاران، همکاران و ... دست خواهد زد (چانگ ، 2000).


فهرست مطالب

امید به زندگی 4
2-4-1 مفهوم امید به زندگی 4
2-4-2 نظریه ابعاد امید: 6
2-4-3 نظریه امید: 7
2-4-3-1 نظریه سرسختی: 10
2-4-3-2 نظریه شادمانی: 11
2-4-3-3 نظریه خوش‌بینی: 11
2-4-4 رویکردهای امید به زندگی 12
2-4-4-1 رویکرد روان‌شناختی امید به زندگی: 12
2-4-4-2 رویکرد جامعه‌شناختی: 14
2-4-4-3 رویکرد زیستی اجتماعی: 16

يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"


مطالب دیگر:
📗بررسی روش های تعیین دبی زیست محیطی در نیروگاههای برق آبی جریانی📗جایگاه نیروگاههای آبی در محیط زیست📗چگونگی تاثیرات متقابل محیط زیست و نیروگاههای برق آبی📗سنجش اولیه اثر طرح های برق آبی بر كیفیت آب رودخانه📗ولتاژ جریان مستقیم فشار قوی📗نوسان ساز های سینوسی📗مشخص كردن راكتانس محورهای d وq از موتورهای سنكرون مغناطیس دائم بدون اندازه گیری موقعیت روتور📗بررسی منابع هارمونیک در سیستم های فشار قوی و روشهای كاهش آن📗طراحی و ساخت دستگاه كنترل اتوماتیك دمای ترانسهای صنعتی و كوره ها📗بررسی تاسیسات الکتریکی شرکت جابون📗نقاط ضعفها و قوتهای راه اندازی موتورهای الکتریکی📗شناسائی عوامل و شرایط موثر برای احراز پست مدیریت، مدیران واحدهای آموزشی (کامل و آپدیت شده)📗مدلسازی و حل مساله زمانبندی جاب شاپ📗ضایعات و زباله های شهری و مدیریت و بازیافت آنها (آپدیت شده)📗رهبری، شخصیت و اثر بخشی📗بررسی به آرمان رساندن رهبران سازمان برنامه و بودجه📗بازاریابی و نقش بازاریابی در بانکداری نوین📗پایان نامه کارشناسی رشته کنترل کیفیت با عنوان بررسی QFD و پیامدهای آن📗بررسی همپار در ترکیب اکسیم📗شناخت بیماری روان گسیختگی و نحوه کنترل و درمان آن با تغذیه (آپدیت شده با 169 صفحه )📗بررسی میزان رضایتمندی مشتریان از رفتار کارمندان📗پایان نامه کارشناسی رشته علوم تربیتی با عنوان استقلال کودکان📗رده بندی کالاها در فروشگاه های الکترونیکی _ یک رهیافت فازی📗مطالعه و بررسی پردازنده های DSP و امکان سنجی یک سامانه ی حداقل جهت کار با آنها📗مختصات و قابلیت دستگاه سانترال (مرکز تلفن ) Panasonic