لینک دانلود فایل{فصل دوم پایان نامه رویکرد شناختی رفتاری}

فصل دوم پایان نامه رویکرد شناختی رفتاری|42084054|pm|فصل دوم پایان نامه رویکرد شناختی رفتاری,مبانی نظری رویکرد شناختی رفتاری,پیشینه تحقیق رویکرد شناختی رفتاری,پیشینه داخلی رویکرد شناختی رفتاری,پیشینه خارجی رویکرد شناختی رفتاری,پیشینه پژوهش رویکرد شناختی رفتاری,پیشینه نظری رویکرد شناختی رفتاری,ادبیات نظری رویکرد شناختی رفتاری,چارچوب نظری رویکرد شناختی رفتاری
نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان فصل دوم پایان نامه رویکرد شناختی رفتاری آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق رویکرد شناختی رفتاری را در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می دهد. 


مشخصات فایل
تعداد صفحات67حجم90/677 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری رویکرد شناختی رفتاری عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم.

نظریه افسردگی شناختی بک اعلام می دارد که علت افسردگی افکار منفی نسبت به خود، تجربه جاری، آینده و خطاهای منطقی است درمان شناختی می کوشد با این شناخت ها مقابله کند (بک، 1967، بک، راش، شاو، 1979) هدف آن شناسایی و اصلاح تفکر تحریف شده و فرضهای کژکار زیر بنای افسردگی است (همان منبع). علاوه بر این، به بیمار آموخته می شود بر مشکلات غلبه کند و بر موقعیتهایی که قبلاً آنها را حل نشدنی می انگاشته است فایق آید.

درمان شناختی با اغلب شکلهای دیگر روان درمانی فرق دارد. بر خلاف روانکار، درمانگر شناختی فعالانه بیمار را در جهت تجدید سازمان افکار و اعمال هدایت می کند. درمانگر شناختی به مقدار زیاد صحبت می کند و رهنمود می دهد. او با بیمار بحث می کند. او بیمار را قانع می کند، با چرب زبانی او را وادار به انجام کار می کند ؛ و وی را هدایت می نماید. بک مدعی است که شیوه های روان کاوی کلاسیک بی رهنمود، نظیر تداعی آزاد، باعث می شود که فرد افسرده «در منجلاب تفکر منفی شان غرق شوند. » درمان شناختی با تمرکز زمان حال نیز با روان کاوی فرق دارد. به ندرت درباره ی مشکلات کودکی بحث می شود؛ در عوض، تمرکز اصلی بر افکار و احساسهای فعلی بیمار است. یکی از مسائلی که روی آن تاکید می شود، افسرده نبودن به خاطر خود افسردگی است (تیزدال ، 1985به نقل از سیدمحمدی، 1385).

رجبي و همكاران (1389)، در تحقيقي با عنوان تأثير درمان شناختي رفتاري گروهي بر كاهش افسردگي و افزايش خشنودي زناشويي در زنان، به بررسي موضوع در بين زنان مراجعه كننده به مراكز مشاوره شهر اهواز پرداخته اند. براي انجام پژوهش نخست ميزان افسردگي و ناخشنودي زناشويي آزمودني ها بر پايه معيارهاي مصاحبه تشخيصي و باليني مورد ارزيابي قرار گرفت و سپس بر پايه نقطه برش دو ابزار مورد سنجش و مصاحبه باليني 20 زن به گونه تصادفي انتخاب و در دو گروه آزمايش و گواه جاي داده شدند. نتايج آزمون غير پارامتري نشان داد كه درمان شناختي گروهي، به گونه اي معنادار در كاهش افسردگي و افزايش خشنودي زناشويي مؤثر است.

فهرست مطالب

تعریف نظری رویکرد شناختی رفتاریتعریف عملیاتی رویکرد شناختی رفتاریفصل دوم مبانی نظری و پیشینه پژوهش رویکرد شناختی رفتاری

- درمان شناختی 17
2-6- الگوی درماندگی آموخته شده افسردگی است 18
2-7- رویکرد رفتار درمانی 18
2-8- رویکرد مراجع- محور 19
2-9- رویکرد گشتالت درمانی 19
2-10- رویکرد وجودی 19
2-11- رویکرد منطقی-عاطفی-رفتاری 20
2-12- رویکرد تحلیل تبادلی 20
2-13- رویکرد شناختی 20
2-14- رویکرد جامع یا انتخابی 21
2-15- رویکرد سایکودراما یا روان نمایشگری 21
2-16- تحقیقات انجام شده در رابطه با موضوع پژوهش 22
2-16-1- تحقیقات خارج از کشور 22
2-16-2- تحقیقات داخلی کشور 29


يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"


مطالب دیگر:
🔍پاورپوینت نظریه گراف🔍پاورپوینت خلاصه کتاب معادلات دیفرانسیل معمولی🔍پاورپوینت خلاصه کتاب معادلات ديفرانسيل با مشتقات جزئی🔍پاورپوینت خلاصه کتاب جبر1 تالیف دکتر جمس بت داوود🔍پاورپوینت هندسه هذلولوی🔍پاورپوینت خلاصه کتاب اصول و مباني تربيت بدني تالیف دكتر حسن خلجي🔍پاورپوینت خلاصه آشنایی با فلسفه ریاضی تالیف دکتر بیژن زاده🔍پاورپوینت کنترل اتوماتیک (درس کنترل خطی)🔍پاورپوینت اصول گزارش و گزارش نویسی🔍پاورپوینت خلاصه کتاب اصول مدیریت آموزشی دکتر علی علاقه بند🔍پاورپوینت عملكرد لرزه‌اي ساختمانهاي فولادي با اتصال خرجيني🔍پاورپوینت تاثیر زلزله بر پل های بتنی🔍پاورپوینت بررسی همسر آزاری🔍پاورپوینت بررسی انسان‌شناسی از دیدگاه قرآن کریم🔍پاورپوینت کتاب بهره وري و تجزيه وتحليل آن در سازمانها تالیف شهنام طاهری🔍پاورپوینت بررسی آبیاری تحت فشار🔍پاورپوینت بررسی و آشنایی با آبیاری قطره ای🔍پاورپوینت روابط آب و خاک و گياه🔍تحقیق در مورد راديوگرافي🔍تحقیق در مورد مدلهاي محاسباتي عصبي از تأثير جانبي ناحيه آسيب ديده مغز روي نواحي ديگر🔍تحقیق در مورد آفازي (آنومي)🔍تحقیق در مورد آمانتادين دارويي (بيماري پاركينسون)🔍تحقیق در مورد بيماري مننژيت🔍پاورپوینت بررسی پمپ های هیدرولیكی🔍پاورپوینت بررسی طرح درس جامعه شناسی کار و بیکاری