لینک دانلود فایل{بررسی انواع رویکردهای درمان شناختی}

بررسی انواع رویکردهای درمان شناختی|42084055|pm|رویکرد وجودی,الگوی درماندگی آموخته شده,رویکرد رفتار درمانی,رویکرد مراجع محور,رویکرد گشتالت درمانی,رویکرد منطقی عاطفی رفتاری,رویکرد سایکودراما یا روان نمایشگری
نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان بررسی انواع رویکردهای درمان شناختی آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

هدف از این تحقیق می باشد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات65حجم122/873 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
هدف از این تحقیق می باشد.

رویکرد منطقی-عاطفی-رفتاری
رویکرد منطقی- عاطفی- رفتاری البرت الیس بر باورهای غیر منطقی فرد که به مشکلات عاطفی و هیجانی (مانند ترس و اضطراب) و مشکلات رفتاری (مانند اجتناب از تعاملات اجتماعی یا سخنرانی کردن) منجر می شود، تاکید دارد. هر چند در این رویکرد از انواع فنون می توان بهره جست، ولی متداولترین روش، به بحث کشیدن باورهای غیر منطقی و چالش با این باورها توسط مراجع است، که به کاهش اضطراب و افزایش تعامل با دیگران منتج می گردد (همان منبع).

رویکرد تحلیل تبادلی
اریک برن بنيانگذار دیدگاه تحلیل تبادلی به وجود نیازهای مختلف روانی یا «اشتیاق» معتقد بود که یادگیریهای انسان در بقای تبادلات و ارتباطات اجتماعی و حتی نگرش اولیه‌ی انسان در زندگی تاثیر دارد. به اعتقاد برن با آنکه تجربیات اولیه ی فرد شدیداً بر رفتار کنونی او موثر است، ولی می تواند طرح زندگی خود را تغییر دهد و مسئولیت تصمیمات اساسی زندگی خود را بر عهده گیرد ( همان منبع).


رویکرد شناختی
نظام باورها و تفکر، عامل مهم در تعیین احساسات و رفتار عاطفی فرد است. آرون بک رويكردي را توسعه داد که به افراد در شناخت افکار ناسازگارانه ی خود وچگونگی تاثیر آن بر احساسات و اعمال آنان کمک می کند. درمانگران شناختی با استفاده از روشهای ساختارمند به مراجعان کمک می کنند تا نظام باورهایشان را بهتر بشناسند، و بتوانند با بکارگیری انواع فنون مختلف باورهایی را که در کارکرد موفقیت آمیز آنان خلل وارد می ‌سازد، تغییر دهند؛ ضمن آنکه از راهبرد های عاطفی و رفتاری نیز بهره می جویند (نوابی نژاد، 1383).


رویکرد جامع یا انتخابی
فرایند گزینش مفاهیم و روشی از میان انواع نظامهای درمانی است. به بیان دیگر، طبق نظر نورکراس رویکرد انتخابی ترکیب هماهنگ مفاهیم نظری و روشها در یک قالب همگون است؛ و رویکرد جامعه براساس این فرضیه که هیچ نظریه ای نمی تواند «حقیقت محض» و پاسخگوی همه‌ی نیازهای مشاوره‌ای مراجعان باشد، توصیه می کند که مشاوران با بهره گیری از جهت گیریهای مختلف بعنوان مبنای یک دیدگاه جامع، فعالیتهای مشاوره‌ای خود را هدایت کنند ( همان منبع).

فهرست مطالب

- درمان شناختی 17
2-6- الگوی درماندگی آموخته شده افسردگی است 18
2-7- رویکرد رفتار درمانی 18
2-8- رویکرد مراجع- محور 19
2-9- رویکرد گشتالت درمانی 19
2-10- رویکرد وجودی 19
2-11- رویکرد منطقی-عاطفی-رفتاری 20
2-12- رویکرد تحلیل تبادلی 20
2-13- رویکرد شناختی 20
2-14- رویکرد جامع یا انتخابی 21
2-15- رویکرد سایکودراما یا روان نمایشگری 21
2-16- تحقیقات انجام شده در رابطه با موضوع پژوهش 22
2-16-1- تحقیقات خارج از کشور 22
2-16-2- تحقیقات داخلی کشور 29


يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"


مطالب دیگر:
پاورپوینت مباني رايانه و كاربرد آنتحقیق بررسی روش های نوین اجرای سدهای خاکی و بررسی آن هاپاورپوینت هنر و معمارى تخت جمشيدپاورپوینت نمای آلومینیوم کامپوزیتتحقیق ترانس جریانپاورپوینت آخرت گراییپاورپوینت آشنايی با روشهای پژوهش در سازمانتحقیق کارگاه مهارتهای عمومی مدیریتتحقیق آشنایی با استانداردهای ISOتحقیق ارزیابی رضایت مندی مشتریان شرکت داروسازی ثامن در طي يك دوره يك ساله و ارائه راه كارهايي برايتحقیق معرفي سبك هاي مختلف موسيقي و تعيين ميزان گرايش جوانان ايراني به هر سبكپاورپوینت اهمیت بیماری های آمیزشیتحقیق اجمالي از تاريخ زندگي امام علي (ع)، به همراه اصل مقالهپاورپوینت انواع طبقه بندی بودجه ایتحقیق بازاريابي و بازسازي زيره و زرشكتحقیق بررسی اثرات درمان باکورتیکواسترئید خوراکی روی پارامترهای اسپیرومتری دربیماری انسدادی مزمن ریویتحقیق بررسي ارتباط آموزش هاي فني و حرفه اي رسمي (بخش صنعت) با نيازهاي بازار كارتحقیق بررسي ايمني زايي ژنهاي L7/L12 و P39 در موشهاي Balacتحقیق بررسی عدم استقبال سوادآموزان از کلاس های نهضت سوادآموزی در شهرستان نیشابورتحقیق بررسي موانع صادرات مرکبات و ارائه راه کارهايي براي افزايش صادراتتحقیق تاریخ جنگ شناسی یا پولمولوژی با جامعه شناسی جنگتحقیق اهداف و اهمیت اجتماعی ورزشتحقیق استانداردهاي آموزشي كارگاه هاي چوب صنايع دستيتحقیق بررسي و تجزيه تحليل سيستم مالي و كنترل داخلي شركت سهامي خاص گلهارتحقیق بررسی نحوه گذراندن اوقات فراغت